вторник, март 09, 2010

4 яки приложения за Андроид

2 коментара
Тук няма да става въпрос за обичайните "ОМГ какъв АНАЛОГОВ часовник намерих!" или "ой на дяда терминалчето", а по-скоро за разни "изобретения" на хора, търсещи нестандартното, използващи скритите хардуерни благинки и въобще - мислещи по различен начин.

1. Shazam

Този проект е познат от известно време на притежателите на iPhone и евентуално на други смартфони, нямам си и идея на какви платформи са го пуснали хората. Описанието на приложението е доста ..неописателно, така да се каже, а именно "Creates music moments". Е какви музикални моменти създава бе батенца, това да не ти е машина на времето? Рейтинга от друга страна е максимален и то как да не го изпробваш това приложение :)

Оказа се че всъщност това, което прави, е да познава песен по 10 секунди откъс от нея. Примерно отиваш на някакъв купон и изведнъж някой пуска супер якото парче което чуваш за пръв път, но точно в този момент можеш да се закълнеш че ще си фен до гроб. Музиката обаче я пуска някакъв трол, който те настъпва като се приближиш на по-малко от 1 метър от компютъра, а от друга страна и очите ти не са това, което бяха, след годините пиксел хънтинг с куестовете на Лукас Артс. Какво правим? Ами пускаме си Шазама и не се занимаваме с глупости. Той "чува" кое е парчето и само след секунди ни го сервира. После спокойно можем да си идем вкъщи и да изтеглим цялата дискография + ранните демота и детски снимки на групата от Замунда. Само да доложа - като видях че всъщност работи, нападнах един колега на работата: "Я си свали слушалките и скрий уинампа да видиш какво става тука". Обясних му набързо какво прави, а той се ухили мазно и каза "е това няма да може да го познае". Прас микрофона на едната слушалка и колко голямо беше учудването му като Шазам изплю резултата - някакъв лайв на Dream Theater на който правеха кавър на Pink Floyd. Чак и аз се учудих.

2. Barcode Scanner
Всъщност е странно как до сега друг не се беше сетил. Сканиране на баркод в реално време със вградената камера на телефон. Камерафони има от време оно, може би просто резолюцията е била ниска, знам ли. Гениално е обаче да се сетиш че така можеш да четеш баркодове. Но не всичко свършва до тук. Това на скрийншот-а не съм го пробвал точно с книга, но да - има търсене по сканирания баркод в интернет и предполагам както е в случая можеш да търсиш информация на книги и т.н. продукти в нета, само като му хвърлиш едно андроидско око. Явно и когато приложението разпознае, че баркода е на книга, директно си предлага опциите: Book search и т.н. както е видно от снимката.

3. Bubble
How cool is that? :D Нивелир на телефона! Никога повече няма да се чуствате безпомощни като преместите пералнята, хладилника или просто се чудите защо по дяволите като злоупотребите с алкохол (да се чете разлеете бирата) на масата винаги капе в краката откъм страната, на която се намира светлата ви личност.

4. MotoTorch LED
Принципно няма нищо особено гениално в едно фенерче. И на обикновени телефони с джава базирана ОС има приложения за това. Разликата обаче е, че мнозинството ползват за целта дисплея, което не е чак толкова я(р)ко. Намерил се е хитрец обаче, който се е сетил че:

- светкавицата е на базата на светодиоди
- почти всички съвременни фенерчета са на базата на светодиоди

Разбира се, автора на MotoTorch LED със сигурност не е най-големия тарикат на света и не вярвам да е първия, сетил се за това. За сметка на това пък е добавил някои супер готини функции. Вместо да се задволи с едно голо светене, пича е добавил и опции за стробиране (накъсано светене като в дискотеката йо), както и изпращане на сигнали с морзов код! Пробвах го с единствения, който ми е известен: SOS - 3 къси, 3 дълги, 3 къси премигвания. Flawless victory :)

Daily Fail Bulletin

0 коментара


Абе смешно, смешно, ама зарибява :о